Україні потрібно об’єднатися, а не звинувачувати Меркель і Байдена — Порошенко про “Північний потік-2”

Україна повинна нагадати партнерам про ризики, пов’язані з “Північним потоком-2”, для Європейського Союзу і трансатлантичної єдності. Для цього владі потрібно об’єднатися зі своїми опонентами й усіма, кому не все одно на долю нашої держави.

Про це повідомив голова “Європейської Солідарності” на своїй сторінці у Facebook, коментуючи нещодавню американсько-німецьку домовленість щодо “Північного потоку-2”.

П’ятий президент України занепокоєний останньою домовленістю між Джо Байденом і Ангелою Меркель про незастосування санкцій проти компанії Nord Stream.

Замість одного виклику, яким дотепер був сам Північний потік 2, тепер ми отримуємо два — додалося американсько-німецьке взаєморозуміння. Якщо згадати ще й про російського агресора, то ситуація виглядає досить загрозливою. По суті, Україну беруть у залізні лещата з усіх боків, тиснуть погодитися на «оборудку», пропонують черговий Будапештський меморандум 2.0 без справді надійних, юридично зобов’язуючих гарантій для України. Це ми все вже проходили і більше не віримо.

Петро Порошенко

Оскільки добудова “Північного потоку-2” загрожує Україні, ЄС і всій трансатлантичній єдності, важливо твердо нагадати світові про ці ризики.

Помиляються всі, навіть друзі, якими, я переконаний, для України є і залишатимуться і президент Байден, і канцлер Меркель. Остання справа сьогодні Києву обвинувачувати когось з них. Чи то у зраді наших інтересів. Чи то у здачі України російському агресору. Все це рівно те, чого хочуть у Москві — щоб ми через цей клятий Північний потік 2 всі пересварилися, і тоді Україна дістанеться Путіну спокійно і без пострілів.

Петро Порошенко

Порошенко переконаний, що саме час продемонструвати силу і єдність, адже поки не добудовано “трубу Путіна”, нічого не втрачено.

Наші міжнародні партнери мають побачити сильну і внутрішньо об’єднану Україну, яка не сприймає ніяких «договорняків» за своєю спиною. Яка не згодна на перспективу запуску Північного потоку 2. Яка не підтримує домовленість між США і Німеччиною. Яка буде вимагати припинення добудови і запуску «труби Путіна» на тому етапі, де вона зараз є чи буде наприкінці серпня.

Петро Порошенко

Порошенко на Донбасі передав 72-ій бригаді комплект відеорозвідки

Політик наголосив на важливості зустрічі Володимира Зеленського з президентом США, але за підтримки партнерів, зацікавлених у зупинці будівництва “Північного потоку 2”, друзів України, громадянського суспільства й експертного середовища в Україні, а також опонентів чинної влади, які здатні об’єднатися перед спільною небезпекою.

Чим ближче до фінішу буде зірвана ця «сдєлка століття», на 99% чи 99,9%, тим сильнішим буде сигнал російському агресору про нашу боротьбу, єдність і солідарність, готовність колективного Заходу протидіяти корупційним впливам Кремля! Слава Україні!

Петро Порошенко

Нагадаємо, що Україна та Польща зробили спільну заяву щодо угоди США та Німеччини. У МЗС двох країн запевняють, що й надалі працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами, щоб зупинити запуск “Північного потоку-2”.

Що стосується питання російського газогону, очільник Міністерства закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що Німеччина повинна компенсувати Україні дефіцит безпеки в регіоні, який спровокує запуск російського геополітичного проєкту “Північний потік-2”.

Між тим, одразу три кандидати на посаду канцлера Німеччини заявили, що ФРН має подбати про захист інтересів України з огляду на реалізацію проєкту “Північний потік-2”.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав німецьку сторону вжити можливих заходів, аби знизити ризики, які для України несе газогін “Північний поток-2”.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.