Іпотека під 3% для переселенців: Відібрали 150 кандидатів на придбання житла

Як повідомляє "Держмолодьжитло", обсяг коштів першого траншу для надання кредитів складає 5 млн євро, передає Depo.Донбас.

Зазначається, що перелік осіб, які отримали право на кредитування під час першого відбору, буде оприлюднено на офіційному веб-сайті Держмолодьжитла і сайтах його регіональних управлінь.

Перед початком відбору прозвучало відеозвернення менеджера проєкту в KfW Крістофа Ізенманна. Привітавши учасників програми і організаторів з початком практичного етапу її реалізації, він зазначив, що протягом 2021 року планується виділити на проєкт 15 млн євро, і ще 9,5 млн євро – наступного року. Відбудуться кілька етапів відбору учасників програми.

Тепер переможцям відбору потрібно подати документи для отримання кредиту.

Нагадаємо, в Україні з 17 травня стартувала нова програма іпотечного кредитування переселенців. Хто отримає кредит на житло під 3% вирішить випадковий вибір.

Для отримання кредиту переможець відбору має подати в регіональне управління фінансової установи такі документи:

- заяву про надання кредиту;

- копії паспортів громадянина України переможця і повнолітніх членів його сім'ї, за технічної можливості е-паспорт, є відображенням у електронному вигляді інформації, що міститься в паспорті громадянина України у формі картки, документів (відомостей, даних) про реєстрацію через портал "Дія", зокрема, з використанням мобільного додатка Порталу "Дія".

При відсутності в паспорті громадянина України відомостей про зареєстроване місце проживання - довідку про реєстрацію місця проживання, видану органом реєстрації;

- копію ІПН заявника та членів його сім'ї (крім малолітніх дітей);

- інформацію з Державного реєстру прав на нерухоме майно про наявність чи відсутність у власності житла;

- документи, необхідні для визначення платоспроможності (довідка з місця роботи і відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів і утриманих податків, що надаються органами доходів і зборів повнолітніх членів сім'ї одержувача державної підтримки, а також інші документи, що підтверджують доходи членів сім'ї кандидата);

- письмову згоду кожного повнолітнього члена сім'ї, на якого розраховується розмір кредиту по включенню їх в розрахунок розміру кредиту (в довільній формі);

- документи, при наявності, що підтверджують родинні стосунки між особами на яких розраховується розмір кредиту, які проживають або зареєстрованих разом з переможцем, за технічної можливості електронне свідоцтво про народження;

- попередній договір про придбання житла;

- копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи переможця і копії відповідних довідок членів його сім'ї або, при технічній можливості, електронних довідок.