Меркель заявила, що угода щодо "Північного потоку-2" - це спроба зберегти критерії статусу транзитера газу за Україною

Досягнення домовленості по “Північному потоку-2” є хорошим кроком вперед, але вона ще не усуває всі розбіжності за проектом. Про це заявила в четвер на прес-конференції в Берліні канцлерка Німеччини Ангела Меркель, пише УНН.

Деталі

“Я думаю, що угода з урядом США не цементує розбіжності, але вона і не усуває всіх розбіжностей. Вони залишаються, і це ми бачили вчора по реакції”, — сказала Меркель. “Я рада, що це вдалося. У нас в її рамках багато завдань”, — зауважила вона, зазначивши, що Німеччина, наприклад, взяла на себе зобов’язання докласти зусиль щодо продовження договору про транзит російського газу через Україну. “Це хороший крок, який вимагав готовності компромісу з обох сторін”, — вважає глава уряду ФРН.

Канцлерка підкреслила, що угода — це “спроба встановити певні критерії”, які дозволили б зберегти за Україною статус транзитера газу і не допустили б використання Росією енергоресурсів як “зброї”. Вона зауважила, що хід тепер за Конгресом, оскільки угода була укладена з американським урядом.

Контекст

Раніше на цій же конференції федеральна канцлерка заявила, що РФ не хоче використовувати енергію як зброю.

“Російська сторона ще раз заявила, що не має наміру використовувати енергоресурси як зброю. Це висловлювання, тут я ловлю на слові”, — додала Меркель.

21 липня Сполучені Штати і Німеччина досягли угоди щодо будівництва російського газогону “Північний потік-2” в Європу, без введення подальших санкцій США.

Пізніше США і Німеччина оприлюднили спільну угоду про завершення будівництва “Північного потоку-2”, де обіцяють підтримку суверенітету і незалежності України. Документ називається “Спільна заява США та Німеччини на підтримку України, європейської енергетичної безпеки і наших кліматичних цілей”.

Після цього у спільній заяві міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау зазначили, що відмова від спроб зупинити запуск газопроводу “Північний потік-2” створила додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України і Центральної Європи.