Відповідає інтересам України: Меркель прокоментувала підписання угоди щодо запуску Північного потоку-2

Анґела Меркель вважає, що угода між США і Німеччиною щодо будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" повноцінна. Канцлерка ФРН назвала документ таким, що відповідає інтересам України.

З її слів, в інтересах Європи і України пролонгація договору стосовно транзиту російського газу після 2024 року територією України. Про це 22 липня повідомило німецьке видання Focus.

Домовленості Німеччини і США не здатні вирішити усі питання, але допоможуть реалізувати на практиці продовження транзиту газу. Берлін має намір використовувати всі важелі впливу та свої ресурси для досягнення цієї мети й пролонгації договору про транзит з РФ.

Німецька чиновниця навіть не розглядає варіант того, що Україна могла б втратити статус транзитної країни. Все же вона не повідомила кроки ФРН після свого відходу від політики.

ASPI news повідомляло, у Росії обурилися положенню щодо шкідливих дій в угоді про запуск Північного потоку-2. У Москві заявили, що не вимагали будівництва нового газопроводу. Україна і Польща розробили спільну заяву щодо "Північного потоку-2".