УЗ може зіпсувати програму «Великого будівництва»

У Федерації роботодавців транспорту України повідомляють, що підвищення тарифів «Укрзалізницею» на вантажні перевезення збільшить навантаження на дороги, а відтак – результат президентської програми «Велике будівництво» буде зведено нанівець.

Мовляв, клієнти через здорожчання перейдуть на перевезення автомобільним транспортом.

Там вважають, що «Укрзалізниця» не зможе отримати очікуваних доходів від підвищення тарифів. У компанії очікують одержати додатково 2 млрд грн у цьому році та 10 млрд грн – наступного. Однак, очікуваних прибутків через відтік клієнтів.

Як відомо, «Укрзалізниця» запланувала двічі підвищити тарифи на вантажні залізничні перевезення: з вересня – на 8% тарифи на вантажні перевезення 1-го та 2-го тарифних класів; з січня наступного року на 20,4% для 1-го тарифного класу, на 6,5% – 2-го класу.

Раніше ми повідомляли, що президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає купівлю завдяки кредиту від Франції вантажних електричних локомотивів на 900 мільйонів євро, інформує Офіс президента.

Також писали, що чиновники «Укрзалізниці» витратить 22 з половиною мільйони гривень на оцінку майна компанії. Оголошено закупівлю послуг з проведення оцінки основних засобів, нематеріальних активів та незавершених капітальних інвестиції.