США не відмовляться від санкцій щодо “Північного потоку-2” – Держдеп

Сполучені Штати Америки не мають наміру відмовитися від санкцій щодо “Північного потоку-2”, попри угоду укладену з Німеччиною, щодо врегулювання питань навколо будівництва російського газогону.

Про це 22 липня під час брифінгу заявив керівник пресслужби Держдепартаменту США Нед Прайс.

“Щоб сказати абсолютно чітко: ми не відмовляємося ні від яких доступних нам інструментів. Насправді ми додаємо кілька додаткових в наш арсенал”, – заявив Прайс у відповідь на запитання чи відмовиться Вашингтон від використання санкцій щодо “Північного потоку-2”.

Угоду щодо “Північного потоку-2” погоджували з Україною — Держдеп США

Представник американського Держдепу додав, що спроба зупинити цей російський проєкт була нереалістичною, а німецько-американська угода – краще, чого могли досягнути США в сьогоднішніх умовах.

“Факт у тому, що коли ми (чинна адміністрація США – прим.ред) прийшли до влади, будівництво газогону було завершене на 90%. І ми, спираючись на наявну інформацію, і вона не вся публічка, дійшли висновку, що санкції не зупинили б будівництво газопроводу”, – додав Прайс.

Він також повідомив, що наразі між Вашингтоном та Берліном немає якихось таємних домовленостей, що Сполучені Штати не використовуватимуть санкції щодо проєкту “Північний потік-2”.

Нагадаємо, що США і Німеччина досягли угоди, яка дозволяє завершити будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”.

Литва розкритикувала угоду США та Німеччини щодо “Північного потоку-2”

Згодом Україна та Польща зробили спільну заяву щодо угоди США та Німеччини. У МЗС двох країн запевняють, що й надалі працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами, щоб зупинити запуск “Північного потоку-2”.

Що стосується питання російського газогону, очільник Міністерства закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що Німеччина повинна компенсувати Україні дефіцит безпеки в регіоні, який спровокує запуск російського геополітичного проєкту “Північний потік-2”.

Між тим, одразу три кандидати на посаду канцлера Німеччини заявили, що ФРН має подбати про захист інтересів України з огляду на реалізацію проєкту “Північний потік-2”.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав німецьку сторону вжити можливих заходів, аби знизити ризики, які для України несе газогін “Північний поток-2”.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.