Байден доручив виділити Україні до $60 мільйонів. На що вони призначені?

Hromadske.ua

Про це вказано у документі, оприлюдненому 27 серпня на сайті Білого дому.

«Повноваженнями, наданими мені як президенту, відповідно до Конституції США, … делегую держсекретареві повноваження направити до 60 мільйонів доларів на оборонні товари та послуги Міністерства оборони, а також на військову освіту і підготовку для надання допомоги Україні», — вказано у меморандумі.

Фіндопомога Україні від СШАУ березні 2021 року в американському Сенаті зареєстрували законопроєкт про збільшення військової допомоги Україні з 250 до 300 мільйонів доларів. В Офісі президента тоді привітали таку ініціативу американських сенаторів.

Законопроєкт також передбачає створення робочої групи щодо України в Держдепартаменті США, призначення представника для участі в переговорах у «нормандському» форматі та надання Києву летальної зброї.

29 липня Нижня палата Конгресу США — Палата представників — схвалила законопроєкт про фінансування Держдепартаменту США у 2022 році, де йдеться про збільшення розміру допомоги Україні.

У законопроєкті зазначається, що загальна сума коштів, яку мають виділити на програму допомоги Україні по лінії Державного департаменту й Агентства США з міжнародного розвитку та пов’язаних програм становить «не менш як 481,5 мільйона доларів». Це на 28,5 мільйона доларів більше, ніж у поточному році.

Окрім цього, з цієї суми 125 мільйонів будуть виділені на цілі безпекової допомоги Україні за статтею «Міжнародне військове фінансування» — це на 10 мільйонів доларів більше, ніж у 2021 році.