На Банковій чекають на приїзд місії МВФ вже у вересні

Перший діловий

Україна буде обговорювати з МВФ новий транш. Переговори планується провести у вересні, під час візиту місії фонду до Києва.

Про це повідомляє «Перший Діловий».

В Офісі Президента заявили, що питання про надання чергового траншу буде винесено на засідання Ради директорів, крім цього очікується макрокредит до 14 вересня.

«Що стосується нових можливих коштів, які ми повинні отримати від Міжнародного валютного фонду, ви пам’ятаєте, що була більш ніж успішна розмова Президента Зеленського з керуючим директором МВФ Крісталіною Георгієвою. Досягнуто домовленості: у вересні, буквально в найближчі дні, ми чекаємо в Києві місію МВФ », – сказав представник Офісу Президента.

За підрахунками Банкової, зараз золотовалютні резерви повні, там знаходиться більше 30 млрд дол.

За словами керівника представництва ЄС в Україні Матті Маасікаса, МВФ може ухвалити рішення про надання нового траншу Україні вже в найближчий тиждень.

За його словами, Україна в частині виконання вимог МВФ просунулася в реалізації судової реформи та вирішення питання з Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Нагадаємо, що у Кабінеті міністрів розповіли, на що витрачатимуть гроші в рамках отримання чергового траншу з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ). Відзначимо, що мова йде про суму в 2,7 млрд доларів.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що Україна хоче продовжити програму stand-by із Міжнародним валютним фондом на пів року.