Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який дозволяє розкривати зарплати топпосадовців у держкомпаніях

Hromadske.ua

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

За відповідний законопроєкт №3952 8 вересня проголосували 324 народні депутати. Цей документ вносить зміни до законів про захист персональних даних та про доступ до публічної інформації. Зокрема, депутати хочуть підвищити прозорість роботи органів управління, посадовців державних підприємств та організацій, що мають на меті одержання прибутку, а також господарських товариств, у статутному капіталі яких понад 50% акцій (часток, паїв) прямо чи опосередковано належать державі та/або територіальній громаді.

Так, згідно із законопроєктом, до інформації з обмеженим доступом не будуть належати дані про отримання у будь-якій формі посадовцем бюджетних коштів, державного чи комунального майна. Це ж стосується інформації про структуру, принципи формування та розмір оплати праці, винагороди та додаткового блага керівників та інших посадових осіб у держкомпаніях, членів наглядової ради державного чи комунального підприємства тощо.

Перший віцеспікер парламенту України Руслан Стефанчук зазначив, що ці відомості будуть оприлюднюватися щомісяця на офіційних сайтах відповідних компаній, а також надаватимуться за запитами громадян. Стефанчук заявив, що наявність об’єктивної інформації про розмір винагород керівництва держкомпаній «має сприяти дієвому контролю за ефективним витрачанням публічних коштів».