Меркель заявила про необхідність збереження транзиту газу через Україну

Німеччина зацікавлена ​​у збереженні транзиту газу через Україну. Про це у суботу, 11 вересня, заявила канцлерка ФРН Ангела Меркель у ході спільної прес-конференції з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецким, трансляцію якої вів польський телеканал TVP Info.

«Ми насправді обговорили також енергетичні відносини, питання, пов'язані з «Північним потоком - 2 ». Я ще раз дала ясно зрозуміти, що нашим завданням є збереження за Україною статусу партнера з транзиту газу... На це націлена наша домовленість з США », - сказала вона.

При цьому канцлерка ФРН підкреслила, що її країна все ж таки підтримує ПП-2.

Раніше у суботу глава ОПУ Андрій Єрмак заявив про те, що Україна чекає від Німеччини та Сполучених Штатів гарантій, «закріплених на папері», щодо транзиту газу.

Напередодні «Газпром» повідомив, що будівництво газопроводу «Північний потік - 2» повністю завершено. У свою чергу, в компанії - операторі трубопроводу Nord Stream 2 AG розповіли, що на ПП-2 почнуться пусконалагоджувальні роботи задля введення об'єкту в експлуатацію до кінця року.

3 вересня віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина заявила що України готує юридичні пропозиції для консультацій з США і Німеччиною у частині гарантій після запуску газопроводу «Північний потік - 2», а також можливих компенсацій в рамках угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Наприкінці серпня президент України Володимир Зеленський на зустрічі з міністром енергетики США Дженніфер Гренхолм у Вашингтоні заявив про необхідність регулярних консультацій у форматі Україна-Німеччина-США з питань збереження українського транзиту і забезпечення європейської енергетичної безпеки.

писав раніше, що Польща хоче допомогти Україні стати незалежною від російського газу.