США попередили РФ про відповідь у разі блокування транзиту газу через Україну

США вживуть заходів, якщо Москва заблокує транзит газу через Україну. Про це в суботу, 11 вересня, заявив радник з питань енергетичної безпеки Держдепу США Амос Хохштайн.

«Іншими словами, ми будемо робити все, що можемо, для того, щоб і німці були готові до цього моменту, щоб Росія знала, що їй доведеться заплатити ціну за припинення транзиту через Україну», - сказав Хохштайн на форумі YES Brainstorming в Києві.

Він нагадав, що позиція США міститься у зробленій раніше спільній заяві з Німеччиною.

Тоді ж глава «Нафтогазу України» Юрій Вітренко заявив, що санкції США можуть заблокувати роботу газопроводу «Північний потік - 2». Він зазначив, що якщо уряд США введе санкції, то європейські компанії не будуть купувати газ по цьому трубопроводу.

10 вересня «Газпром» повідомив, що будівництво газопроводу «Північний потік - 2» повністю завершено. У компанії - оператора трубопроводу Nord Stream 2 AG розповіли про початок пусконалагоджувальних робіт, спрямованих на введення об'єкту в експлуатацію до кінця поточного року.

У той же день представник Держдепартаменту США Джаліна Портер заявила, що проєкт ПП-2 залишається «поганою угодою» для Європи незалежно від свого офіційного завершення. 21 липня Німеччина і США досягли угоди щодо ПП-2. За даними Держдепу, Берлін погодився прийняти заходи з підтримки європейського енергоринку аж до санкцій щодо Росії, якщо вона буде обмежувати поставки енергоносіїв.

писав раніше, що Ангела Меркель заявила про необхідність збереження транзиту газу через Україну.