Глава «Нафтогазу» розповів про нову небезпеку запуску «Північного потоку-2»

Глава правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко попередив, що запуск російського газопроводу «Північний потік-2» може привести до політичної дестабілізації. Цей ризик обов'язково потрібно враховувати.

Про це Юрій Вітренко розповів на форумі YES Brainstorming, повідомляє телеканал «Дім».

«Найбільша загроза - загальна безпека країни. Ми не перебільшуємо і не граємо. Дійсно, з точки зору енергетичної безпеки загроза менше, ніж в 2009 році.

З точки зору економічної безпеки - менша загроза, оскільки менший відсоток від ВВП. Але якщо це збільшує ризик повномасштабної війни, якщо це буде дестабілізувати політичну ситуацію, бо антизахідні сили це будуть використовувати як раз для піару. Мовляв, ось, дивіться, Захід корумпований, все погано і тому подібне. Те це ризик», - розповів Вітренко.

Раніше російський «Газпром» повідомив, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» повністю завершили.

США мають намір продовжити протидію проекту, заявила офіційний представник Держдепу Джаліна Портер. 10 вересня «Газпром» оголосив про завершення будівництва газопроводу.

Україна хоче винести на переговори в нормандському форматі ще одне питання. Він стосується запуску російського газопроводу «Північний потік-2».

США ще можуть заблокувати роботу російського газопроводу «Північний потік 2». Для цього необхідно ввести санкції.