Газ у Європі не втрачає енергії зростання – з ранку понеділка сягнув $727/тис. куб. м

Москва. 13 вересня. ІНТЕРФАКС – Ціна найближчого (жовтневого) ф’ючерсу на спотовий індекс TTF на газ на біржі ICE Futures у понеділок уранці здійснила ривок до нових рівнів, сягнувши 59,585 євро за кВт. год, або $727 за тисячу кубометрів, свідчать дані біржі.

У серпні середнє значення контракту "на день наперед" на TTF становило $533, на початку вересня – вже $658 за тисячу кубометрів. Від початку року середня ціна контракту "на день наперед" на TTF опинилася на рівні $344 за тисячу кубометрів.

Головний чинник зростання ціни – низький рівень запасів газу в підземних сховищах Європи за обмеженого надходження газу трубопроводами та у скрапленому вигляді.

До переходу від закачування до відбору газу з підземних сховищ залишається трохи більше місяця, а рівень запасів ледь перевалив за 70%. На ранок неділі резерви становили 70,45%, що на 15,7 процентного пункту нижче за середній рівень за останні п’ять років.

"Газпром" із кінця серпня припинив закачування газу до німецьких підземних сховищ "Реден" і "Катаріна". Продовжує обмежене закачування до австрійського "Гайдах", німецького "Ємгум" та "Бергермеєр" у Нідерландах.

Зростання цін допомагає Європі боротися за потоки скрапленого природного газу. Приплив СПГ на термінали регіону у вересні зростає проти серпня приблизно на 20%.