"Ресурсний" законопроект запропонує дозволити податковій розкривати місцевим органам влади дані про фізосіб-боржників – Гетманцев

Київ. 13 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев анонсував до другого читання включення до "ресурсного" законопроекту №5600 пропозиції дозволити контролюючим органам розкривати місцевим органам влади дані про фізосіб-боржників (у нинішньому законодавстві є норма про розкриття даних лише про юридичних осіб), щоб ефективніше адмініструвати місцеві податки.

Список низки змін, які комітет має намір рекомендувати Верховній Раді внести до законопроекту до другого читання, Гетманцев оприлюднив у Telegram-каналі у понеділок.

У законопроекті у другому читанні також пропонується збільшити терміни із включення до податкового кредиту зареєстрованих податкових накладних із 185 днів до 366 календарних днів.

"Звільняються від ПДВ друге та наступні постачання тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, які використовують в електронних сигаретах, для яких встановлені максимальні роздрібні ціни", – зазначив Гетманцев в оприлюдненому ним переліку пропонованих змін.

Крім цього, члени комітету мають намір рекомендувати Верховній Раді продовжити до 2025 року пільги із розстрочки ПДВ для імпортного обладнання, зазначив нардеп.

Комітет розпочав розгляд законопроекту в понеділок і планує присвячувати розгляду понад 11 тис. поправок по п’ять годин на день, повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram-каналі.