Борги "Донецької залізниці": Малюська - про списання коштів з рахунків "Укрзалізниці"

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, щоМіністерство юстиції, схвалюючи списання з АТ Укрзалізниця (УЗ) коштів за борги Донецької залізниці (ДЗ), діє в рамках судового рішення, а заяви про те, що їх списувати не потрібно - це підбурювання до вчинення злочину, пише Інтерфакс-Україна.

Невиконання судового рішення - це злочин. Заяви про те, що не потрібно стягнути з Укрзалізниці - це підбурювання до вчинення злочину. Ми дуже акуратно ставимося до списань таких великих сум, але в будь-якому випадку, якщо буде судове рішення, яке зупинить виконання, ми списувати не будемо, - сказав глава Мін`юсту.

При цьому він зазначив, що перед законом усі рівні: як великі, так і дрібні підприємства.

Раніше член наглядової ради УЗ Сергій Лещенко повідомив, що Мін`юст схвалив списання з компанії 78 млн грн боргів ДЗ. За його словами, планують списати ще $13,5 млн.

Укрзалізниця подала заяву про призупинення виконавчих дій на підставі законного мораторію, проте до цих пір воно не задоволено. І, відповідно, виконавче провадження не зупинено, - підкреслив Лещенко.

У грудні 2016 року Верховна Рада внесла зміни в закон Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування, якими ввела мораторій на стягнення боргів з УЗ за зобов`язаннями підприємств залізничного транспорту в зоні АТО (ООС).

Про мільярдні борги Донецької залізниці перед банками (у т.ч. з російським держкапіталом) - тут.