У Раді змінили законопроект, який оподатковує ділянки і продаж квартир

Депутати прибрали деякі норми зі скандального законопроекту №5600, покликаного витиснути із різних джерел нові надходження у бюджет.

Про це в Facebook написав заступник голови комітету з питань фінансів податкової і митної політики Ярослав Железняк. Так, із документу, який готували до другого читання, прибрали норми про ПДВ на продаж квартир, які б призвели до подорожчання житла до 20%, і про податок на продаж сільгосппродукції селян із землею від пів гектара.

Також депутат зазначив, що мінімальне податкове зобов'язання (МПЗ) не визначається для земельних ділянок, які знаходяться в межах населених пунктів. «Тобто, громадяни, які мають городи в межах міст / сіл не повинні будуть платити МПЗ», - зазначив Железняк.

До другого читання із законопроєкту також прибрали збільшення штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних понад 180 днів. З документа виключили положення про встановлення додаткових вимог до права на бюджетне відшкодування (вартість переробки не менше, 8% ціни продажу товару).

«До першого читання пропонувалася норма, яка передбачала, що право на бюджетне відшкодування не отримують ті, хто просто купив і перепродав продукцію без будь переробки або удосконалення», - зазначив депутат.

Також уточнюється право стягувати податковий борг ДПС без звернення до суду по всьому податковим боргом, який виник по-самостійного декларування платника податків.

Діючі обмеження дозволяють стягувати борг торбою не менше 5 млн грн при терміні несплати в 90 днів. У першому читанні пропонувалося повністю прибрати ці обмеження, до другого депутати пропонують прибрати тільки обмеження по сумі, умова щодо терміну несплати в 90 днів залишити в силі.

Крім того, вилучено норму, яка дозволила б податківцям заборонити розпоряджатися майном підприємства, якщо перевірка знаходить нібито недоплату податків до бюджету.

Також з документа прибрали положення про оподаткування земельних ділянок, якими користуються без оформлення правовстановлюючих документів (самозахоплення).

Нагадаємо, Верховна Рада України в четвер, 1 липня, прийняла в першому читанні проєкт закону №5600, який вносить поправки до Податкового кодексу. Серед них, зокрема, введення оподаткування ПДВ на поставку житла. Запропоновані норми були розкритиковані учасниками ринку та представниками депутатського корпусу, на думку яких додаткове податкове навантаження призведе до подорожчання квартир, скорочення обсягів ринку і банкрутства значної кількості девелоперів.

Зазначається, що у разі ухвалення у Верховній Раді законопроекту №5600 про внесення змін до Податкового кодексу в поточній редакції, податкове навантаження збільшиться не тільки на великий бізнес. Більше податків доведеться платити середньому, малому бізнесу, а також фізичним особам.