Пільговиків хочуть ідентифіковувати в маршрутках

У всіх містах України дуже важливо надати транспортне рішення в частині оплати за проїзд, особливо це стосується категорії пільговиків.

Про це розповів директор з розвитку бізнесу компанії Renome Smart Валерій Сіроштан під час відкритої дискусії FinUpdate: Анатомія розумного міста.

Експерт зазначає, що технологія Smart City допоможе розв’язати проблему з пільговими перевезеннями.

«Не секрет, що у всій країні існує проблема пільговиків. Як же правильно фіксувати пільговиків? А то ми всі знаємо, що на маршрутці при вході написано „Везу дві бабусі“. Це ж не фантазія і не чиясь казка — просто приватному підприємству муніципалітет компенсує двох пільговиків в один кінець», — заявив Сіроштан.

Тому технологія Smart City пропонує технологію, згідно з якою за рахунок емісії картки пільговик може зафіксувати, що він зайшов. Таким чином у транспортного оператора щоразу фіксуватиметься, скільки пільговиків він перевозить.

«Наступний етап — емісія картки або якогось формфактора, який дозволяє ідентифікувати того ж пільговика. Так місто стає ще розумнішим, бо зараз жоден населений пункт України не має чіткого обліку пільговиків, хоча згідно із законодавством, їх є 13 категорій!» — поділився планами Сіроштан.

Також в Україні виникає серйозний дисбаланс щодо використання громадського транспорту, адже протягом дня він може їздити марно, а в години пік — забитим. Тому бізнесмен зазначає, що у великих містах є сенс стимулювати пільговиків їздити не в годину пік, адже таким чином громадський транспорт дуже зношується.

Вартість квитка в громадському транспорті по Україні (за даними Держстату, липень 2021 р.):

м. Київ — 8 грн;

Львівська — 7 грн;

Донецька — 6,8 грн;

Харківська — 6,6 грн;

Івано-Франківська, Житомирська, Тернопільська — 6 грн;

Чернівецька — 5,9 грн;

Чернігівська — 5,5 грн;

Київська, Одеська, Миколаївська — 5 грн;

Дніпропетровська — 4,8 грн;

Запорізька — 4,5 грн;

Луганська, Вінницька — 4,3 грн;

Полтавська, Хмельницька — 4,2 грн;

Волинська, Сумська, Рівненська — 4 грн;

Кіровоградська — 3,2 грн;

Черкаська — 3 грн;

Херсонська 2,5 грн.