Ринок землі: в яких областях купили найбільше гектарів

З початку земельної реформи в Україні зареєстровано 15 533 угоди з купівлі/продажу сільськогосподарських земель. Загальна площа проданих ділянок становить 35 876 га. Finance.ua, як портал, що дбає про ваші гроші, вирішив розповісти про вартість землі та проблеми купівлі-продажу землі.

«Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє, що станом на 13 вересня 2021 року укладено 15 533 угоди в рамках ринку землі», – йдеться у повідомленні Мінагрополітики.

З відкриття ринку сільськогосподарської землі в Україні, тобто з 1 липня, по 13 вересня цього року в Україні зареєстровано правочини на 35 876 га земель.

За площею придбаних ділянок лідирують Кіровоградська (4930,9 га), Харківська (4236 га) та Полтавська (3599,5 га) області.

Інфографіка: Мінагрополітики

За час функціонування вільного ринку «випливло» багато проблемних факторів, які гальмують процеси укладання угод купівлі-продажу с/г земель, повідомляє zemelka.ua.

Зокрема, експертами із точного землеробства було виділено 6 основних проблем купівлі-продажу землі:

довготривала перевірка документів;

недосконалість законодавства;

відмова нотаріусів укладати угоди купівлі-продажу;

відсутність пропозиції на ринку землі;

недоліки схем кредитування під купівлю землі;

висока собівартість оформлення кредиту.

Станом на кінець серпня середня ціна ділянок, які знаходяться у власності/оренді, наразі становить 27,21 тис. грн за га.

Наразі найвища ціна зафіксована на Київщині (42,2 тис. грн/га), Одещині (39,9 тис. грн/га) та Вінниччині (37 тис. грн/га).

Найнижча вартість землі наразі на Житомирщині (15,9 тис. грн/га) та Донеччині (17,5 тис. грн/га).

Довідка Finance.ua: 1 липня 2021 року в Україні офіційно оголошено старт ринку землі;

до 2024 року купувати сільськогосподарські землі можуть лише фізичні особи – громадяни України з обмеженням у 100 га в одні руки;

питання продажу землі особам без громадянства та іноземцям вирішуватиметься на загальнонаціональному референдумі.

Нагадуємо, що про всі зміни щодо ринку землі ми інформуємо в телеграм-каналі Finance_ukr.