Андрій Гнатуш назвав три шляхи порятунку ГТС України (ВІДЕО)

Виконавчий директор Асоціації теплокомуненерго України, експерт в сфері енергетики та ЖКГ Андрій Гнатуш назвав три шлях порятунку ГТС України.

Як пише Кулемет, про це Андрій Гнатуш розповів у ефірі одного із телеканалів.

“Ми самі – господарі на своїй землі. В Україні є три виходи із цієї ситуації. Потрібно нарощувати власний газовидобуток, покарати усіх винних у провалі Програми, яку оголосили ще у 2014 році, але із нарощування власного видобутку нічого зроблено до 2020 року так і не було та притягнути їх до кримінальної відповідальності. Також потрібно розігнати наглядову раду “Нафтогазу”, оскільки вона є неефективною. Вони позакладали собі мільйонні премії, при цьому завершили фінансовий рік у показнику “мінус 36,6 мільярдів”. Я не маю нічого проти високих зарплат топ-менеджерів, але вони повинні бути із прибутку”, – наголосив Андрій Гнатуш.

Другий варіант, каже експерт: потрібно домовлятись із Росією.

“У нас немає виходу. Газ у нас російський, але продають його за ціною ароматизованого європейського”, – пояснює експерт.

Андрій Гнатуш додає, що третій варіант – це довести формат закачування скрапленого газу в Україну. Адже у Женеві енергетичний світ Європи уже поділений. Україна у ньому є, але фігурує як центр інтересу.

“Тому що Україна володіє найбільшими газозберігаючими потужностями Європи”, – підсумував Андрій Гнатуш.

Він додає, що “коли зимою будемо сидіти при свічках, згадаймо що мали час щось змінити, а потратили його на відосіки і фоточки в інсті та фейсбуці”.

“Будемо реалістами. Ми точно заслужили цей бардак своїм вибором дилетантів та коров’ячих вертихостів”. Криза в енергетиці вдарить по кожному гаманцю, кожного українця… Злочинна бездіяльність – злочин перед усіма громадянами… Дзвоним у всі дзвони щоб нас почули”, – пояснив Андрій Гнатуш.