Глава Мінагрополітики закликав українців не поспішати з продажем землі

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко закликав громадян не продавати поспіхом свої сільськогосподарські землі, адже ціна на них буде зростати.

«Закликаю громадян України не поспішати з продажем. Я вважаю, що українська земля недооцінена і вартість буде зростати на 7-10% в рік, орендна плата буде також зростати. Я закликаю українців працювати на своїй землі або здавати її в оренду»

Урядовець в інтерв’ю Цензор.нет прогнозує, що до кінця року середня вартість гектару зросте до 50 тис. Грн, тоді як за 2 місяці ринку землі середня вартість гектару склала 35 тис. грн. А за кілька років українські землі будуть коштувати як у Східній Європі.

«Ми бачимо, що сьогодні немає поспіху і люди мудро приймають рішення. Пропозиція менша, ніж попит. Тому всі наші опоненти, які розповідали про вивіз чорноземів, множаться на нуль», - заявив Лещенко.

За інформацією Мінагрополітики, в Україні уклали уже понад 15 тисяч угод купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення. Лідером за обсягами продажів землі стала Кіровоградська область. А найменше землі продали у Чернівецькій області.

За місцяць функціонування ринку землі на ньому не спостерігалось шаленого ажіотажу, повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко. За 30 днів земельного ринку українці уклали 2901 угоду.

Нагадаємо, 31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (№2178-10). Документ передбачає скасування з другого півріччя 2021 року дії мораторію на продаж аграрної землі.

Документ набрав чинності з 1 липня 2021 року.

Згідно із законом:

перші два роки землю зможуть купувати виключно фізичні особи-громадяни України і не більше 100 гектарів в одні руки;

після цього – наступні два роки землю зможуть купувати, як і передбачається базовою моделлю, українські юридичні особи не більше 10 тисяч гектарів в одні руки;

землі сільськогосподарського значення державної та комунальної власності продаватися не будуть.

Більше половини українців виступають проти продажу сільськогосподарської землі, ще більше не готові дозволити покупку угідь іноземцями.