У Мінекономіки заявили про можливе підвищення роздрібних цін на алкоголь: деталі

У Мінекономіки розробили проєкт Постанови щодо затвердження оновлених мінімальних роздрібних цін на алкогольну продукцію. Про це повідомив заступник Міністра економіки України Сергій Теленик.

Окрім детінізації ринку, заходи Мінекономіки також спрямовані на розвиток реального сектору економіки. Зокрема, в Міністерстві створено робочу групу з розвитку реального сектору економіки, одним з завдань якої є комунікація з виробниками та асоціаціями для напрацювання пропозицій щодо розвитку вітчизняного виробництва.

Через подорожчання сировини і матеріалів, що використовуються в галузі, легальні виробники алкогольних напоїв без актуалізації МРЦ не можуть підняти вартість свого продукту до економічного обґрунтованого. Переконані в Міністерстві економічного розвитку.

"Інструмент мінімальних роздрібних цін, разом із показниками вартості і якості, забезпечує конкуренцію на ринку алкогольних напоїв. Це зменшує сегмент тіньового ринку, витісняючи його із легального продажу за ціновим фактором", - наголосив Сергій Теленик.

Він також повідомив, що в Міністерстві відбулася нарада з представниками бізнесу, де обговорили шляхи удосконалення методики розрахунку МРЦ. Було отримано пропозиції щодо аспектів ринку, які потрібно враховувати для підвищення прозорості процедури розрахунку МРЦ.

Раніше ASPI news писало, що 18 вересня у Верховній Раді був зареєстрований новий проєкт закону, згідно з яким до Податкового кодексу України внесуть зміни, відповідно до яких оподаткування самогоноваріння фізичними особами-підприємцями може бути за спрощеною процедурою, враховуючи виготовлення зазначеними суб’єктами молочної сировини. Також повідомлялось, що в Україні злетять ціни на алкоголь, тому що Кабінет міністрів планує збільшити на 11,6% акциз на алкогольні напої в 2021 році.