В уряді вважають ефективною політику Національного банку

Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав на пресконференції, відповідаючи на запитання щодо можливого обмеження регулятором довгострокового фінансування банківської системи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами прем’єра, щотижня відбуваються спільні наради Нацбанку та урядовців.

“Співпраця з НБУ триває в робочому ключі. І рішення, які ухвалює правління Нацбанку, обґрунтовані, жодних відмов у довгостроковому фінансуванні з боку регулятора немає. Загалом НБУ веде зважену фінансову і монетарну політику з метою стабілізації грошової системи, зокрема й валютного курсу. Політика, яку Нацбанк втілює минулого і цього року, - доволі ефективна”, - вважає Шмигаль.

Це, за його словами, підтверджують і оцінки міжнародних експертів.

“Єдине: цього року дещо зросла облікова ставка НБУ (з 6 до 8,5%, - ред.). Це — відповідь регулятора на розмір інфляції. Але інфляція при цьому зумовлена не зростанням монетарної бази”, - підсумував глава уряду.

Як повідомляв Укрінформ, Рада Національного банку цими днями ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2022 рік і на середньострокову перспективу.

Документ ґрунтується на пропозиціях правління Національного банку та підтверджує цілі, принципи та інструменти монетарної політики, зазначені й у попередніх версіях основних засад. Він повністю узгоджується з положеннями Стратегії монетарної політики регулятора та відповідає міжнародним зобов'язанням України, зокрема положенням Меморандуму з МВФ про економічну та фінансову політику.