Україна очікує $750 млн 2-го траншу МВФ за програмою stand-by наприкінці листопада – на початку грудня – прем'єр

(додано текст 3-го абз.)

Київ. 14 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна очікує $750 млн другого траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ) за програмою stand-by наприкінці листопада – на початку грудня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Ми очікуємо позитивного завершення місії. Ми очікуємо, що кінець листопада – початок грудня – це дата, коли можливий транш МВФ", – сказав він під час прес-брифінгу в Києві у вівторок.

Прем’єр також зазначив, що місія розпочне роботу 18 вересня.

"Усі умови, усі бенчмарк-показники з меморандуму було виконано", – сказав він.

Прем’єр наголосив, що уряд не допускає негативного результату місії, яка має прибути до Києва наступного тижня.

"На сьогодні ми не бачимо бар’єрів, щоб позитивно завершити місію й отримати транш", – додав Шмигаль.

При цьому місія, ймовірно, відбудеться в онлайн-режимі через карантинні обмеження, зазначив він. "Найімовірніше, це буде онлайн-місія, оскільки зростає кількість хворих на COVID-19", – сказав глава Кабміну.

Як повідомлялося, МВФ у червні 2020 року затвердив для Києва програму stand-by загальним обсягом близько $5 млрд, відразу виділив перший транш фінансування обсягом $2,1 млрд. Було намічено чотири перегляди виконання умов програми для виділення інших чотирьох траншів. Однак визначений графік був порушений, а фінансування – призупинено через невиконання Україною низки зобов’язань.

Глава Нацбанку України Кирило Шевченко повідомив, що сума другого траншу stand-by може бути вищою за заплановані $700 млн за рахунок об’єднання траншу, однак це питання обговорюватимуть під час дискусії з місією.

Міністр фінансів Сергій Марченко наприкінці серпня зазначав також, що обговорюється можливість продовження поточної 18-місячної програми stand-by на півроку.