В Кабміні пояснили, як зміниться тариф на газ через рекордне здорожчання в Європі

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував рекордне здорожчання газу в Європі. Глава уряду запевнив, що для українців ціна на природний газ залишиться на колишньому рівні.

Річний тариф буде діяти як мінімум до травня 2022 року, розповів Денис Шмигаль під час прес-конференції, пише «РБК-Україна».

«Ціна на газ зафіксована річним контрактом НАК «Нафтогазу» на рівні 7,96 гривень. Цей контракт діє до 1 травня наступного року, далі він буде переглядатися і пропонувати наступний річний контракт. У більшості газопостачальних компаній ціна також зафіксована в районі 8 гривень для побутових споживачів», - зазначив він.

Прем'єр додав, що ціна на газ в Європі б'є рекорди і вже перевищує 700 доларів за тисячу кубометрів.

«Ми, як уряд і «Нафтогаз», як державна компанія, виступаємо гарантами того, що для побутових споживачів ціна на газ не зміниться і буде залишатися на рівні річного контракту», - додав Шмигаль.

Ціни на газ в Європі стрімко підвищуються. Сьогодні блакитне паливо досягло позначки в 772,5 доларів за тисячу кубометрів. Ціна зростає через низькі запаси в європейських сховищах.

Вчора в ході торгів вартість «блакитного палива» перевищила нову рекордну позначку.

Оскільки РФ недопоставила необхідні обсяги газу на європейський ринок, країнам Європи загрожує масштабний дефіцит палива в холодний період, заявив старший радник з питань енергетичної безпеки при Держдепартаменті США Амос Гокстейн.