"Світові ціни на газ б'ють рекорди": Шмигаль розповів, скільки коштуватиме "блакитне паливо" для українців

На світових ринках ціна на газ б’є рекорди й за деякими договорами вже перевищує 700 доларів за 1000 куб. м. Водночас ціна газу за річним контрактом НАК "Нафтогазу" для побутових споживачів залишиться на рівні 7,96 грн.

Ціна на газ для населення України не зміниться. Зокрема, тариф на "блакитне паливо" залишатиметься на рівні підписаного річного контракту – 7,96 грн за кубометр, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, інформують в Уряді.

У подальшому угода переглядається і пропонуватиметься новий контракт на наступний рік. "І це дуже важливий момент, тому що ціна на газ б'є світові рекорди, за деякими договорами перевищує вже 700 доларів, і це більш ніж 21 тисяча грн за тисячу кубометрів", – розповів Шмигаль, додавши, що річне споживання газу як населенням, так і промисловістю становить близько 22-23 млрд кубометрів. Наразі Україна видобуває трохи більше 13 млрд кубометрів й весь цей газ йде на споживання населенням, який використовує близько 14 млрд кубометрів на рік. Відповідно, ціна у 8 грн грн дає можливість забезпечити собівартість видобутку і постачання українського газу, – наголосив прем'єр.

Оскільки тарифи перебувають у сфері відповідальності органів місцевого самоврядування, а доходи місцевих бюджетів становлять 509 млрд грн, уряд робить низку кроків, щоб не допустити збільшення тарифів. Зокрема, міністри працюють над компенсацію організаціям теплокомуненерго різниці в тарифах.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін більше не встановлює тарифи на тепло й гарячу воду. ASPI news інформувало, що теплопостачальні підприємства країни не здатні працювати в умовах ринку газу, тому перспектива банкрутства більшості підприємств теплокомуненерго є цілком реальною.