За п'ять років гектар землі коштуватиме $5 тисяч, – прогноз

Середня ціна на купівлю земель у областях, де спостерігається найбільша активність щодо придбання ділянок (Полтавській, Сумській та Чернігівській), становить $1200-1250 за гектар.

Про це під час Міжнародної конференції «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM) розповів фахівець із земельних відносин, співзасновник Land Club Денис Башлик, передає AgroPortal.

«Це ціна на ділянки з відкладеною пропозицією. Їх готові були продати і раніше, але держава не дозволяла це зробити. Вже за пів року такої ціни не буде. Адже ще рік тому ціни на землі для ОСГ, що не підпадали під дію мораторію, досягали $1600-3000 за 1 га», – пояснив він.

За досвідом східно-європейських країн, у перші чотири роки після відкриття ринку землі приріст до вартості ділянок був 20% щороку. Тому, за прогнозами Дениса Башлика, до 2024 року ціни на землю досягнуть рівня $2200 за гектар.

Бажаючих купити земельні ділянки зараз більше, ніж охочих їх продати, зазначає міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Ми спокійно можемо обійтися без іноземного капіталу на ринку землі. Внутрішній капітал у нас дуже потужний. Земля виступає як депозитний сертифікат, в який вкладають гроші задля гарантованого доходу в майбутньому. Земельна реформа дає ще один інструмент капіталізації», – каже він.

На думку міністра, вже у 2026-2027 рр. за 1 га пропонуватимуть $5 тис.

«Внутрішній капітал шукає своє пристанище. Як тільки українці зрозуміють, що земля – це цікавіше, ніж нерухомість, бум будівництва закінчиться. Навіть 100 га можуть бути цікавими для умовного IT-фахівця, який живе в Лондоні, а тут розвиває стартап із вирощування органічної ягоди», – зазначив Лещенко.

Нагадаємо, що понад 95% землевласників не планують найближчим часом продавати свої ділянки, оскільки наразі земля є найкращим депозитом, який постійно дорожчає.