В Україні виявлено майже 100 тисяч небезпечних для здоров'я товарів, - ДПСУ

Співробітники Держпродспоживслужби за 8 місяців виявили понад 72 тисячі товарів, які не відповідають встановленим вимогам. Підвищений ступінь ризику становило, зокрема, електричне та електронне обладнання, радіообладнання, кабельна продукція, іграшки, мийні засоби, взуття. Найчастіше не відповідала встановленим вимогам продукція радіообладнання, електричне та електронне обладнання, також іграшки та взуття.

Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька заявила, що фіксується чимало звернень від споживачів щодо якості непродовольчих товарів. За 8 місяців територіальними органами Держпродспоживслужби проведено 1327 планових та позапланових перевірок характеристик продукції, що більше, ніж за аналогічний період 2020 року, коли було здійснено 1055 перевірок. За результатами таких перевірок вжито 4339 обмежувальних заходів щодо продукції, яка не відповідала встановленим вимогам (у 2020 році – 2595). Сума застосованих штрафних санкцій склала понад 22 мільйона гривень, за аналогічний період 2020 року – 8,5 мільйона грипвень.

Раніше у Держпродспоживслужбі повідомили, за які товари та послуги українці найчастіше просили повернути гроші. Нагадаємо, в Україні захист прав споживача виходить на новий рівень у комунікації з відповідальним органом.