Україна обмежує імпорт кабелів та цементу через демпінг

Обмеження діятимуть від трьох до п’яти років

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі за підсумками проведених розслідувань вирішила обмежити імпорт проводів ізольованих, кабелів та інших ізольованих електричних провідників без з’єднувальних деталей, кабелів волоконно-оптичних, складених з волокон з індивідуальними оболонками шляхом запровадження на три роки спеціального мита.

Згідно з повідомленням Комісії, спеціальне мито щодо цих товарів встановлено з дня застосування спеціальних заходів на рівні 23,5%, але через 12 місяців воно зменшиться до 22,3%, а через 24 місяці – до 21,2%. Обмеження не поширюються на низку країн.

«Зростання імпорту товару в Україну було обумовлено такими непередбаченими обставинами, як зростання виробництва, збільшення складських залишків та експорту товару з Китайської Народної Республіки, загостренням торгової напруженості між Китаєм та США, спад попиту в Республіці Білорусь, світовими тенденціями розвитку галузі відновлюваної енергетики та впровадження технології 4G», – зазначається у повідомлені.

Крім того, Комісія вирішила застосувати остаточні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну клінкерів цементних та портландцементу з Туреччини. Обмеження вводяться на п’ять років шляхом справляння остаточного антидемпінгового мита за ставками від 32,64% до 50,54% митної вартості товару.

Рішення Комісії оприлюднені на сайті «Урядового кур’єру» у вівторок та набирають чинності через 30 днів з дня опублікування.

Як повідомлялося, у січні-2021 Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України змогло у суді відстояло законність застосування антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну цементу з Росії, Білорусі та Молдови.