Розбудова залізниці — пріоритет в роботі зі світовим банком

13 вересня 2021 року Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з Віце-президентом Світового банку у справах Європи та Центральної Азії Анною Б’єрде. Зустріч відбулась у рамках її першого робочого візиту до України. Під час заходів визначилися і з пріоритетами в роботі — розбудова залізниці один із них.

Загалом представники Мінфіну та Світового банку обговорили умови отримання “Другої позики на політику розвитку у сфері економічного відновлення”, співробітництво з Міжнародним валютним фондом (МВФ), результати реалізації спільних проектів, зелений перехід в Україні та основні напрями подальшої співпраці двох сторін.

На заходах сторони також визначили основні сфери, в яких буде розвиватися співпраця між Україною та Світовим банком в найближчий час. Серед пріоритетів є і розбудова залізниці.

Пріоритетами співпраці:

фінансування закупівлі вакцин;

створення проекту «Другої позики на політику розвитку у сфері економічного відновлення»;

зелений перехід;

розбудова залізниці;

За словами віце-президента Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анни Б’єрде, мета Світового банку — сприяти розвитку України в усіх ключових секторах.

Вона також відзначила, що Світовий банк працює над проектами в державному секторі, а підрозділ Міжнародна фінансова корпорація (IFC) — з приватним сектором.

Щодо середньострокової програми зростання, то тут ми продовжимо співпрацювати з Урядом, як у напрямку підтримки держбюджету з метою здійснення реформ, так і над земельною реформою з подальшою всебічною підтримкою аграрного сектору. Ми також будемо працювати з Україною по ключових інфраструктурних проектах: міський транспорт, модернізація та підвищення ефективності і фінансової стійкості “Укрзалізниці”, покращення рівня безпеки на автошляхах та автомагістралях України»

Анна Б’єрде, віце-президент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії

Нагадаємо, що раніше Президент України Володимир Зеленський запросив Світовий банк вкладати в “зелену трансформацію” України.