«Зеонбуд» оскаржив рішення АМКУ в суді

Зловживає монопольним становищем, однак суди виграє. Цифровий оператор «Зеонбуд», якого Антимонопольний комітет неодноразово визнавав монополістом, оскаржив чергове рішення АМКУ в Господарському суді Києва. Про це стало відомо з журналістського розслідування, інформує телеканал «Перший Діловий».

Служителі Феміди вирішили, що комітет не надав усіх необхідних доказів, які б підтвердили статус «Зеонбуда» як монополіста. Не допомогли, ані докази АМКУ, ані висновки експертизи. АМКУ намагався визнати «Зеонбуд» монополістом ще в 2014 році. І оштрафував провайдера на 44,5 млн грн. Але тоді суди скасували і розпорядження, і штраф, – начебто через те, що АМКУ порушив правила методики визначення монопольного становища.

Про те, що «Зеонбуд» – монополіст на ринку цифрового телебачення АМКУ стверджував і наприкінці 2020-го. Слідство з’ясувало: з 2011-ого по 2019 рік компанія необгрунтовано та без розрахунків встановлювала тарифи на телекомунікаційні послуги у цифровому форматі DVB-T2. Більше того – так само безпідставно робила знижки, причому для різних телекомпаній – по-різному. Тож в результаті – за одні й ті самі послуги різні компанії сплачували від нуля до 100%. Як наслідок – комітет покарав монополіста майже на 26 мільйонів.

Як відомо, «Зеонбуд» входить до групи компаній, які також визнані монополістами на ринку – це компанії групи «Метіввест» та ДТЕК.

Раніше ми писали, що провайдеру багатоканальних мереж МХ-1, МХ-2, МХ-3 і МХ-5 ТОВ «Зеонбуд» призначили позапланові перевірки щодо виконання ліцензійних умов, згідно з рішенням Нацради з питань телерадіомовлення.

Також повідомлялося, президент Володимир Зеленський заявив про обов’язок телеканалів рекламувати Україну.