Підвищення мінімалки в Україні: Шмигаль пояснив, чому Уряд не спішить піднімати мінімальну зарплату

Мінімальну зарплату в Україні підвищують не так істотно, як у інших країнах через побоювання за економіку держави. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції у вівторок, 14 вересня.

"Якщо неконтрольовано підвищувати мінімальну заробітну плату – це досить великий ресурс, який буде мати великий вплив на монетарну політику. Це може розкрутити інфляцію до стану гіперінфляції. Тому тут необхідно тримати баланс", – зазначив Шмигаль.

За його словами, зараз уряд бачить результат – збільшуються доходи держбюджету, зростають надходження ЄСВ, підприємства виходять працювати в прозору площину. У той же час прем'єр-міністр зазначив, що мінімальну заробітну плату в Україні продовжують підвищувати, але поступово.

Нагадаємо, в 2021 році українців чекає підвищення мінімалки на 500 грн, до 6,5 тис. Але в наступному році Кабмін збирається підвищити мінімальну зарплату всього на 200 грн, а в 2023-м – ще на 476 грн.

Нагадаємо, раніше Денис Шмигаль заявив, що економіка України почала відновлюватися і за підсумками 2021 року ВВП прискорить зростання до 4%. Також ASPI news повідомляло, що Шмигаль анонсував доопрацювання в законі про інвесторів для залучення інвестицій в 1,7 мільярда доларів.