У Міненерго пояснили чому запуск "Північного потоку-2" у жовтні — це фейк

Повноцінний запуск газопроводу “Північний потік-2” у 2021 є нездійсненним, оскільки процедура сертифікації газогону має чітко визначені терміни.

Про це у своєму Facebook розповіла радниця міністра енергетики Лана Зеркаль.

Черговий фейк

"Щойно анонсована добудова "Північного потоку-2" супроводжувалася гучними заявами "Газпрому" щодо планів розпочати його експлуатацію вже з жовтня по першій нитці, а з грудня – вже по обох. Це версія, яка дуже подобається російським можновладцям та розкручується у ЗМІ, є далекою від реальності", — пише чиновниця.

Вона пояснила, що незважаючи на позицію "Газпрому", який продовжує вдавати, що європейські правила до нього не застосовуються, газопровід не запустять без сертифікації "Nord Stream 2 AG" як незалежного оператора газотранспортної системи.

https://www.facebook.com/lana.zerkal/posts/4718020941564379

Як відбувається сертифікація?

11 червня Nord Stream 2 AG на запит німецького регулятора BNetzA подала документи на сертифікацію компанії як незалежного оператора в попередньому порядку, а тільки 13 вересня в BNetzA заявили, що заявка на сертифікацію завершена, тобто надані всі необхідні для розгляду документи.

З 8 вересня у BNetzA є чотири місяці для розгляду заявки і підготовки звіту – до 8 січня 2022 року. Далі німецький регулятор передасть його Єврокомісії, згідно зміненій Директиві про газ. Єврокомісія має два місяці для власного висновку і ще додатково два місяці в разі потреби.

“Початок роботи ПП2 без дозволів призведе до застосування санкцій до нього. До того ж ПП2 повинен пройти внутрішню перевірку на попереднє введення в експлуатацію”, — додала Зеркаль.

Тривалість цього етапу перевірок — до трьох місяців

"Як не крути кубика, а заяви про повноцінний запуск проєкту 1 жовтня дещо переоцінені", — підсумувала Зеркаль.

Раніше по темі:

Навіть якщо газопровід “Північний потік-2” введуть в експлуатацію, “Газпром” не зможе його використовувати на повну потужність та буде змушений використовувати для транзиту ГТС України.

Україна та Польща мають низку способів використання газотранспортних систем обох країн, що можуть вплинути на монопольне становище російського “Газпрому” на ринку Європи.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram і Viber Новини.LIVE.