Реформи в Україні сприятимуть залученню інвестицій та розвитку держави — Шмигаль

Про це розповів Денис Шмигаль, прем'єр -міністр України, передає прес-служба «Урядового порталу».

«Мова, зокрема, йде про земельну, судову реформи, реформу енергоринку, дерегуляцію, велику приватизацію тощо. З точки зору розвитку держави — це дуже важливі речі. Реформа газового ринку, енергоринку. Вони даються нам сьогодні нелегко. Попередні уряди їх не робили, тому що це означало б втрату політичного капіталу. Ми робимо ці кроки», — розповідає прем'єр.

За його словами, для збільшення обсягу інвестицій, які вкладаються в Україну, потрібні комплексні зміни. Судова, антикорупційна реформи, paperless economy, спрощення бюрократичних процедур, спрощення підключення до мереж — це те, чого очікують інвестори.

«Уряд системно впроваджує зазначені реформи. Крім того, є спільні напрацювання з міжнародними організаціями, інвестиційними фондами, які готові вкладати кошти в Україну. У межах програми „інвестиційних нянь“ готовність інвестувати в Україну засвідчили 23 інвестори з потенційними інвестиціями в $2 млрд. І це лише початок, адже UkraineInvest, який займається зазначеними проектами, працює в цьому напрямку лише 6 місяців», — додає очільник уряду.

Денис Шмигаль переконаний, що ця цифра буде зростати. По-перше, буде запущено проект Дія City. Цей інструмент також сприятиме наповненню інвестицій.

«По-друге, виконання тих зобов’язань, які Україна взяла в частині зеленої трансформації, трансформації вугільних регіонів, інших міжнародних проектів — вже передбачає залучення значних коштів. Наприклад, лише зелений перехід передбачає залучення в середньому по €10 млрд щорічно», — підсумував Шмигаль.

Нагадаємо, представники України та ОАЕ обговорили реалізацію інвестпроектів у вітчизняний агросектор.