Зеленський і Шмигаль вітають рішення ЄС про виділення Україні €600 млн другого траншу макрофіндопомоги

Президент України Володимир Зеленський вітає рішення Європейської Комісії про виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги в сумі €600 млн.

"Вітаю рішення Єврокомісії про виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги в сумі €600 млн. Вдячний ЄС, Урсулі фон дер Ляєн, Валдісу Домбровскісу за позитивну оцінку впроваджуваних Україною реформ. Це свідчення солідарності України та ЄС у подоланні викликів і боротьбі з COVID-19", - написав Зеленський на сторінці у Twitter.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль також вітає схвалення Європейською Комісією рішення про виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро.

"Вдячний Єврокомісії та Валдісу Домбровскісу за надання Україні 600 млн євро 2-го траншу макрофінансової допомоги, який дасть нам можливість відновити економіку після COVID-19. Поглиблюємо наші відносини, продовжуємо реформи, завдяки яким зміцниться стійкість Європи", - написав Шмигаль у мікроблозі в Twitter.

Як повідомлялося, перший транш Європейської Комісії від імені Європейського Союзу в розмірі €600 млн Україна отримала в грудні 2020 року в межах програми макрофінансової допомоги, пов'язаної з COVID-19.

Влітку 2020 року між урядом України і ЄК було підписано Меморандум про взаєморозуміння з подальшою його ратифікацією в середині вересня, а також після відновлення участі України в продовженні співпраці в рамках програми МВФ останніми тижнями.

З огляду на надзвичайний характер цієї підтримки першу виплату було здійснено в грудні 2020 року без виконання будь-яких конкретних умов з боку України. Видача другого траншу залежить від виконання восьми конкретних заходів, викладених у меморандумі. До них належать заходи у сфері управління державними фінансами, боротьби з корупцією, покращення ділового середовища та управління державними підприємствами.