У США достатньо підстав, щоб ввести санкції проти російського "Газпрому": подробиці

Москва почала використовувати газ як інструмент впливу, обмеживши поставки "блакитного палива" до ЄС. Це вже призвело до зростання ціни понад 800 доларів за тисячу кубометрів, тому у США є достатньо підстав, щоб ввести санкції.

Російський "Газпром" хоче повернути систему довгострокових контрактів та безперешкодно запустити "Північний потік-2", щоб Кремль міг впливати на політичну ситуацію на Європейському континенті. Про це розповів директор з інтегрованих комунікацій "Нафтогаз України" Максим Білявський, пише Обозреватель.

"Ціна на газ формується за принципом біржі: попит-пропозиція. Також є кілька продуктів: доба на добу, доба наперед, місяць наперед. Відповідно, різна ціна газу" , – пояснив Білявський, додавши, що таким шантажем РФ, фактично як зброєю, намагається повернути систему контрактів одразу на кілька років. Через це США вже може ввести санкції. Експерт пояснив, що ціни на газ в Європі деякою мірою впливають на економічну ситуацію в Україні, адже 30% природного газу для наших потреб імпортується з ЄС. Його споживають промислові підприємства, тому собівартість продукції може зрости. Але український побутовий споживачів захищений від впливу коливань на ринку, бо ціна у такому випадку фіксована.

ASPI news повідомляло, що ціна на газ в Європі перевищила 800 доларів за тисячу кубометрів. Про це свідчать дані лондонської біржі. Також ми писали, що ціна газу за річним контрактом НАК "Нафтогазу" для побутових споживачів залишиться на рівні 7,96 грн.