У МЗС Росії назвали терміни отримання дозволу на запуск «Північного потоку-2»

Процес отримання дозволу на запуск газопроводу «Північний потік-2» від німецького регулятора може бути завершений до початку 2022 року. Компанія «Газпром» повідомила про завершення будівництва газопроводу на початку вересня.

Про це заявив міністр закордонних справ Сергій Лавров на прес-конференції за підсумками засідання Ради міністрів закордонних справ Організації Договору колективної безпеки (ОДКБ).

«Роботи всі завершені, зараз йде процес отримання необхідних дозволів від німецького регулятора. Процес, як з'ясовується, за німецьким законодавством нешвидкий, по-моєму, чотири місяці, початок 2022 року позначається», - сказав Лавров.

«Я не сумніваюся, що продовжаться спроби на цей газопровід нападати» , - додав він.

Російський газопровід «Північний потік - 2» не запустять в комерційну експлуатацію до завершення процесу сертифікації, який триватиме кілька місяців, заявив держсекретар федерального міністерства економіки і енергетики Німеччини Андреас Файхт на зустрічі з радницею міністра енергетики України Оленою Зеркаль.

Сенатори від Республіканської партії закликали Байдена ввести санкції проти «Північного потоку-2». Якщо адміністрація президента цього не зробить, то чиновники загрожують зривом затвердження кандидатів до Мінфіну США.

Глава Кабміну Денис Шмигаль розповів, що «Північний потік-2» є елементом гібридної війни, гібридної атаки на Україну. Рано чи пізно він буде використаний проти України і проти всієї Європи.