«Одесавинпром» продано на аукціоні за 234,9 млн гривень

Про це повідомляє прес-служба Фонду державного майна України.

Зазначається, що в онлайн-аукціоні взяли участь 12 учасників, які збільшили ціну в 3,6 разів, зі стартових 65,3 млн грн до 234,9 млн грн.

«Приватизація „Одесавинпром“ — це черговий успіх приватизації. Держава отримала справедливу ціну за такий об'єкт завдяки прозорому аукціону, місцева громада буде впевнена у збереженні історичної пам’ятки, а інвестор — вмотивований розвивати цей потужний актив, який перейде у його власність», — розповів Дмитро Сенниченко, голова Фонду державного майна.

Так, новий власник цілісного майнового комплексу, після підписання протоколу аукціону, договору купівлі-продажу та сплати коштів, отримає у власність 97 об'єктів нерухомості, зокрема підвали для обробки та зберігання вина, виробничі корпуси, складські приміщення виготовленої продукції, а також більше 200 одиниць рухомого майна, у тому числі машини, обладнання інструменти, прилади, інвентар та транспортні засоби.

«Відповідно до вимог Закону України „Про охорону культурної спадщини“, пам’ятка може бути приватизована лише за умови укладання майбутнім власником з відповідним органом охорони культурної спадщини попереднього договору про укладання в майбутньому охоронного договору на пам’ятку з викладанням його істотних умов. Це стосується, в тому числі, цільового використання пам’ятки, а також робіт, які майбутній власник зобов’язується провести на пам’ятці з метою утримання її в належному стані», — підкреслили у ФДМУ.

Додамо, що основними напрямами діяльності підприємства є виробництво та розлив виноробної продукції, зокрема шампанського України, вин ігристих та слабоалкогольних газованих напоїв.

Нагадаємо, Держпродспоживслужба пропонує створити лабораторію для аналізу якості вина.