На УЗ почали працювати експерти Deutsche Bahn

З 14 вересня в Україні почали працювати експерти Deutsche Bahn, які мають завдання підготувати 5-річний план розвитку Укрзалізниці.

Німецькі фахівці проаналізують стан речей в секторі пасажирських перевезень УЗ. Та мають розробити п’ятирічний план реформування пасажирських перевезень.

УЗ планує аби держава замовляла послуги на перевезення й таким чином формувала потребу на них. Компенсація з бюджету має дати змогу не підвищувати вартість квитків, які в 20 раз менше собівартості. Механізм такої взаємодії й визначать у Deutsche Bahn.

Пілотний проєкт запустять в Запоріжжі та в Дніпрі. Крім цього зміни стосуватимуться й вокзалів. Зокрема на них хочуть створити лаунж зони для пасажирів які подорожують в першому класі, по типу як для пасажирів Бориспільського експреса.

В січні 2022 року Deutsche Bahn надасть перші результати аудиту, рекомендації та плани щодо подальшої співпраці, але мова про приватизацію. З боку німецького Перевізника не йде.

Нагадаємо, у серпні ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод» АТ «Українська залізниця» уклав договір зі «DB Engineering & Consulting GmbH» щодо консультаційних послуг для Перевізника. Вартість угоди становить 1,08 млн євро.

Замовлення включає:

упровадження суспільно важливих перевезень (PSO) пасажирів, перший контрактний період розраховано на 3-5 років;

розробку бізнес-планів для пасажирських компаній, що здійснюють перевезення у далекому та приміському сполученнях на 2022-2026 роки;

підтримку оновлення парку рухомого складу для здійснення пасажирських перевезень.