Україна на перемовинах у Німеччині озвучила свою умову щодо "Північного потоку - 2"

Також представники України поговорили з європейськими колегами про продовження транзиту та довгострокових контрактів з європейськими компаніями.

Про це повідомив керівник НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в коментарі "УНН", передає Depo.ua.

"Ми пояснили, що для того, щоб була забезпечена повна відповідність європейському законодавству, про які каже сама Німеччина і США у відповідній заяві цих країн, має бути забезпечена чесна, справедлива конкуренція, що означає, що всі компанії, насамперед європейські, мають отримати доступ, недискримінаційний, такий самий як Газпром, до всіх газопроводів, що поєднують Росію і ЄС", – сказав Вітренко.

За словами керівника "Нафтогазу", українська сторона на переговорах чітко пояснила власну юридичну позицію стосовно сертифікації Nord Stream AG як оператора газопроводу "Північний потік −2".

Вітренко додав, що більшість європейських компаній, з якими розмовляли українські представники за столом перемовин та в кулуарах, хочуть продовжувати транзит блакитного палива через Україну.

Крім того, під час переговорів українська сторона нагадала, що на самому початку будівництва російського газогону "Північній потік - 2" в обхід України було сказано про те, що його споруджують для додаткових обсягів газу, які мають йти в Європу. На транзитних потужностях України це не мало відбиватися.

Круглий стіл, у якому взяв участь і керівник НАК "Нафтогаз України", відбувся у середу, 15 вересня. Це була зустріч в рамках німецько-українського енергетичного партнерства. Про ці перемовини було домовлено ще під час візиту української делегації у липні до Німеччини.

Нагадаємо, днями канцлерка Німеччини Ангела Меркель визнала, що підтримує "Північний потік-2". Разом із тим, вона наголосила на тому, що для України важливо втримати статус транзитера російського газу після 2024 року, коли закінчиться термін угоди.