В Мінекономіки підрахували, як змінився ВВП України з початку року

За розрахунками Міністерства економіки ВВП України за сім місяців 2021 року збільшився на 2,1% проти падіння на 6,1% 2020 року. У липні майже всі основні види економічної діяльності, крім оптової торгівлі, продемонстрували зростання.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Позитивна динаміка викликана ослабленням карантину, більш оптимістичними настроями бізнесу і ефектом низької бази порівняння минулого року.

У той же час, кажуть у відомстві, говорити про «постковідне» відновлення економіки ще зарано. У січні-липні 2021 року індекс виробництва збільшився на 1,3% (проти падіння на 6,6% в минулому році). ВВП виріс на 2,1% проти падіння на 6,1% минулого року.

Позитивну динаміку економіки стимулювала промисловість в результаті позитивної кон'юнктури на зовнішніх сировинних ринках. Також сприяло продовженню відновлення попиту на продукцію галузі і пристосування до складних умов функціонування.

Сільське господарство вийшло на активну фазу збиральної кампанії в південних регіонах. З отриманням високої врожайності майже всіх культур спостерігалося відновлення зростання виробництва.

У той же час значно зросли витрати виробників тваринництва через подорожчання кормової бази і конкуренції на внутрішньому ринку з іноземними виробниками.

Транспорт ріс завдяки обсягам як пасажирообороту на тлі ослаблення карантину, так і вантажообігу - завдяки поступовому відновленню попиту на вантажні перевезення. Важливо враховувати і низьку базу порівняння в минулому році.

Динаміка внутрішньої торгівлі стала негативною через падіння оптового товарообігу. Причина - низький попит на послуги з боку окремих промислових підприємств. Підтримала динаміку роздрібна торгівля.

Ризиками для прогнозу зростання ВВП за підсумками року на рівні близько 4% залишаються можливі нові карантинні обмеження через коронавірус.

Також погрозами є кон'юнктури на ключових для експорту сировинних ринках на тлі поширення коронавірусу, загострення політичних і економічних відносин між окремими країнами, посилення неплатоспроможності суб'єктів економічної діяльності.

Мінекономіки відзначає ризики від повноцінного запуску «Північного потоку - 2» , що може позначитися на істотному відхиленні очікуваних значень показників транзиту.

Раніше повідомлялося, що в першій половині 2021 Україна спостерігалося зростання цін на продовольчому ринку, яке було викликано зовнішніми і внутрішніми факторами, які сформувалися ще в минулому році, заявили в Мінекономіки. У той же час з липня зростання цін на деякі продукти в Україні сповільнилося.

Бізнес продовжує оптимістично оцінювати результати своєї діяльності. Такими є результати опитування підприємств в серпні 2021 року, говориться в повідомленні Нацбанку.

Протягом 30 років незалежності, темпи економічного розвитку України відстають від загальносвітових мінімум в 2,2 рази.