Вартість української землі буде зростати на 7-10% в рік — Лещенко

Таку думку висловив Роман Лещенко, міністр агрополітики, передає biz.censor.net.

«Закликаю громадян України не поспішати з продажем. Я вважаю, що українська земля недооцінена і вартість буде зростати на 7−10% в рік, орендна плата буде також зростати. Я закликаю українців працювати на своїй землі або здавати її в оренду», — повідомляє Лещенко.

За кілька років українські землі будуть коштувати як у Східній Європі. І досвід Польщі чи Болгарії чітко показує, що земля зросла у вартості за 10 років функціонування ринку землі.

«Ми бачимо, що сьогодні немає поспіху і люди мудро приймають рішення. Пропозиція менша, ніж попит. Тому всі наші опоненти, які розповідали про вивіз чорноземів, множаться на нуль. З початку запуску ринку було понад 13 тис. транзакцій. Це дрібниці. І це ще раз підтверджує той факт, що спекуляції на тему землі були ні чим іншим, як способом заробляння грошей», — вважає міністр.

Наразі міністерство відстежує всі транзакції купівлі-продажу та готується у вересні презентувати розширену аналітику земельного моніторингу. Нотаріуси готові у професійному плані реєструвати земельні угоди та не можуть провести угоду, якщо по системі реєстрів не проведено перевірку всіх даних. Якщо нотаріус проведе угоду з порушенням процедури, то така угода буде визнана не дійсною, а нотаріус буде нести юридичну відповідальність.

«Ще роки два тому, до прийняття антирейдерського закону, були недоброчесні нотаріуси. Зараз ситуація кардинально інша. Те, як нотаріуси відпрацювали перші тижні ринку землі — заслуговує поваги. Цю історію, що у нас некомпетентні нотаріуси та нічого не має, я слухаю постійно. Та ставлю питання: „А 30 років було все добре? 5 млн га виведено у приватну власність — це нормально?“ Тільки на тридцятому році незалежності відбувається обмін даними між Держгеокадастром і Держреєстром прав на нерухоме майно. Деякі люди отримали під безоплатну приватизацію землі по 5 разів і система це допускала. Розмови про неготовність — це розмови про те, щоб залишалася тінь», — наголошує Лещенко.

Міністр підкреслює, що проблемні питання є, але земельна реформа — це живий організм, який потрібно удосконалювати.

Нагадаємо, в Україні укладено перші кредитні угоди під покупку землі фермерами.