З 1 квітня 2022 року уряд має намір припинити приватизацію обленерго

Кабінет міністрів з 1 квітня 2022 року має намір припинити приватизацію належних державі пакетів акцій операторів систем розподілу електроенергії (обленерго).

Як випливає з проєкту розпорядження, включеного до порядку денного засідання уряду 15 вересня, пропонується виключити з переліку великої приватизації, затвердженого розпорядженням Кабміну №36-р від 16 січня 2019 року, пакети акцій ВАТ "Тернопільобленерго" (50,999%), ПАТ "Запоріжжяобленерго" (60,2475%), АТ "Харківобленерго" (65,001%), АТ "Миколаївобленерго" (70%), АТ "Хмельнікобленерго" (70,0089%), пише Енергореформа.

Згідно з проектом, Фонд держмайна зі свого боку повинен вжити заходів щодо припинення приватизації неконтрольних пакетів ще трьох обленерго - ПАТ "Черкасиобленерго" (46%), АТ "Сумиобленерго" і АТ "ДТЕК Одеські мережі" (обидва - по 25%).

Крім цього, АТ "Хмельницькобленерго", ВАТ "Тернопільобленерго", ПАТ "Запоріжжяобленерго", ПАТ "Черкасиобленерго", АТ "Миколаївобленерго" повинні забезпечити відчуження їхніх часток у статутних капіталах компаній-постачальників е / е - ТОВ "Хмельніцкенергосбит", "Тернопольелектроснаб "," Запорожьеелектроснабженіе "," Черкассиенергосбит "," Миколаївська елекропоставляющая компанія ".

Міністерству економіки з ФДМ належить підготувати і передати Кабміну проєкт рішення про передачу обленерго в управління Міністерства енергетики, зокрема після завершення процесу відчуження постачальників в частині з них. Натомість знятих з приватизації обленерго Фонд держмайна повинен підготувати додаткові пропозиції щодо приватизації в 2022-2024 рр. для забезпечення надходжень до бюджету.

Розпорядження набирає чинності з 1 квітня 2022 року, крім пунктів, які передбачають відчуження постачальників, а також зобов'язання ФДМ щодо додаткових переліків приватизації, які набирають чинності з моменту публікації розпорядження. У пояснювальній записці сказано, що проект розроблено на виконання указу президента №452 від 28 серпня, яким введено в дію відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про заходи щодо нейтралізації загроз в енергосфері. Крім того, документ пропонує при розгляді проекту розпорядження на засіданні уряду врахувати застереження ПАТ "Запоріжжяобленерго" щодо можливого порушення справи про його банкрутство у зв'язку з виключенням з приватизаційного списку. Як повідомляла енергореформи, згідно з рішенням РНБО від 30 квітня, введеного в дію указом президента №452 від 28 серпня, обленерго з держчасткою повинні бути виключені з переліків приватизації та передані в управління Міненерго від Фонду держмайна. До приватизації кілька років готуються пакети акцій по 70% "Хмельницьк-" і "Миколаїв-", 65% "Харків-", 60,25% - "Запоріжжя-" і 50,99% "Тернопільобленерго". У червні цього року ФДМ представив оновлений графік приватизації, в якому продаж чотирьох обленерго ( "Миколаїв-", "Харків-", "Запоріжжя-" і "Хмельницькобленерго") запланована на лютий 2022 року, тоді як ще два залишаються у держави обленерго ( "Тернопіль-" і "Черкасиобленерго") поки відсутні.

Читайте в «Терміналі», Фонд державного майна видав наказ про приватизацію енергогенеруючої компанії ПАТ «Центренерго».