Держбюджет-2022: на підтримку аграріїв передбачається виділити 8 млрд грн

У проєкті Державного бюджету України на 2022 рік Кабінет Міністрів пропонує виділити на державну підтримку аграрного комплексу України 8 млрд гривень.

Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко, презентуючи сьогодні проєкт держбюджету на 2022 рік на засіданні уряду, передає Укрінформ.

«На розвиток агропромислового комплексу, підтримку аграріїв, реалізацію земельної реформи, здійснення заходів з меліорації та зрошення в наступному році передбачено ресурс в обсязі 8 млрд гривень», – зазначив Марченко.

Так, за програмами відшкодування вартості сільгосптехніки, здешевлення кредитів та страхових платежів, розвитку тваринництва, рослинництва, садівництва, виноградарства та хмелярства, надання дотації на зрошення для 1 200 сільгоспвиробників заплановано спрямувати 4,6 млрд гривень.

Крім того, уряд запланував 715 млн гривень на реалізацію земельної реформи. Зокрема, на створення та оновлення топографічних карт і планів (загалом 565,9 тис. кв. км) – 329 млн гривень; інвентаризацію 1,7 млн га державних земель – 220 млн гривень.

На меліоративні комплекси, утримання водногосподарських систем заплановано виділити 2,7 млрд гривень.

Зазначимо, що сьогодні, 15 вересня, уряд затвердив законопроєкт про Державний бюджет України на 2022 рік. Проєкт держбюджету передбачає зростання економіки на 3,8%, інфляцію у 6,2% та курс долара – 28,6 грн за дол. Дефіцит бюджету у наступному році знизиться до 3,5% ВВП.

Нагадаємо, що за зверненням Всеукраїнського Конгресу Фермерів до Міністерства аграрної політики та продовольства України буде збільшено фінансування Українського державного фонду підтримки фермерських господарств до 100 млн грн на 2022 рік.