У Києві продюсеру гурту “Антитіла” цеглиною розбили вікно машини. Ймовірно через розслідування щодо роялті

Про це повідомив клавішник та продюсер гурту "Антитіла" Сергій Вусик.

За його словами, інцидент стався зранку кілька днів тому прес-конференцією, на якій артисти порушили проблему виплати роялті за використання їх пісень.

"Боротьба за гідну авторську винагороду для тисяч авторів України, за роялті, які вони не отримують десятками років, за їх умовні пенсії, і за те що вони передадуть у спадок своїм дітям, - тепер виглядає ось так. Добряча цеглина у вікно. Зранечку... З відстані. Втікали швидко. Окрім розбитого вікна, пом'яли кузов автомобіля", - написав Вусик, додавши відповідні фото розбитого скла.

Ззаначив, що не публікував інформацію одразу - аби не відлякати тих артистів, які вже давно втратили віру, що зможуть щось змінити у ситуації і отримати гідні виплати.

Сергій Вусик зізнався, що і раніше отримував усні погрози, передані колегами по шоу-бізнесу від "колекторів від музики". Раніше також були "жовті" замовні статті в пресі а також спроби підкупити авторів музики, аби вони відкликали свої вимоги.

"Аби мовчали і думали що і про кого ми публікуємо або які даємо пресухи. Це ж на мене, на Тараса (Тополю, соліста гурту "Антитіла" - ред.), на інших авторів має спрацювати. Ми ж батьки, багатодітні. Публічні. Комусь не подобається принциповість", - зазначив продюсер.

Додав також, що не зважаючи на те, що деяких авторів вдалося підкупити, більшість артистів має іншу думку і вже принципово вони не будуть відступати від своїх вимог.

Причина погроз, як вважає Сергій Вусик та ще низка українських артистів - розслідування щодо роялті. Автори пісень заявили, що не отримують грошей за авторські права на їх музику, яка звучить у громадських місцях. Цю оплату збирають невідомі організації - артисти назвали їх "колекторами від музики".

Про цю проблему заявила Українська Агенція з Авторських та Суміжних Прав (УААСП), зібравши 14 вересня відповідну прес-конференцію в Українському кризовому медіацентрі. Спільнота авторів вперше з часів незалежності об'єдналась проти колекторів і зробила спільну заяву та звернення до президента України, уряду, Міністерства економіки та народних депутатів.

До авторів приєдналися також близько двохсот регіональних радіостанцій зі всієї України, всі найбільші радіо мережі, регіональні та державні телерадіокомпанії, найбільші організатори гастрольних подій та фестивалів, більше двох тисяч найвідоміших ресторанів та ресторанних мереж, ресторанні асоціації, українські виконавці, автори, музичні видавництва, відомі на весь світ українські DJ та продюсери.

"На даний момент роялті збирають "колектори від музики" - певні угрупування, що не володіють повним обсягом належних прав для здійснення такої діяльності. При цьому ведуть її непрозоро та гублять зібрані кошти в сірих схемах. А найбільша авторська спільнота країни ГО УААСП, що представляє глобальний світовий музичний каталог з близько сотні мільйонів творів і великий каталог локальних авторів, вже довгий період заблокована у можливості здійснювати свою діяльність", - пояснили проблему на конференції.

Тобто, Україна так само не може сплачувати роялті іноземним артистам через цих колекторів.

Автори також озвучили план виходу з кризи, який забезпечить прозору виплату роялті авторам та правовласникам України і світу. А також підвищить рейтинг держави на міжнародному рівні, збереже дотримання умов Угоди про асоціацію з ЄС. Зокрема, парламенту потрібно:

ухвалити законопроєкт №5572 "Про внесення змін до Закону України "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління".

створити у парламенті робочу групу для узгодження редакції нового закону "Про авторське право і суміжні права" на основі законопроєкту № 5552_2.