РА «Експерт-Рейтинг» підтвердила кредитний рейтинг KSG Agro на рівні uaА+

10 вересня 2021 року рейтинговий комітет РА «Експерт-Рейтинг» прийняв рішення про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу KSG Agro: за національною шкалою на рівні uaА+, за міжнародною шкалою агентства на рівні – ВВВ.

Про це повідомила пресслужба агрохолдингу.

За даними агентства, компанія (в даному випадку – агрохолдинг KSG Agro) з рейтингом uaА характеризується високою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками. Агентство оновило кредитний рейтинг після аналізу даних консолідованої звітності KSG Agro за перше півріччя 2021року.

Аргументуючи підтвердження агрохолдингу KSG Agro досить високого кредитного рейтингу, експерти РА «Експерт-Рейтинг» зазначили: «Впродовж періоду з 30.06.2020 р. по 30.06.2021 р. власний капітал KSG Agro зріс на 52,46% до $14,47 млн, в тому числі за рахунок прибуткової діяльності холдингу та скорочення обсягів нерозподіленого збитку. За цей же період зобов’язання KSG Agro знизились на 12,52% до $55,7 млн. в основному завдяки продажу в травні 2021 р. трьох дочірніх компаній.

Серед інших факторів у висновку РА «Експерт-Рейтинг» називалися: зменшення обсягів дебіторської та кредиторської заборгованості за період з 30.06.2020 р. по 30.06.2021 р. на 75,15% та на 62,89% відповідно; переважання довгострокових кредитів у структурі довгострокових зобов’язань KSG Agro; зростання чистого прибутку за підсумками першого півріччя 2021 р. на $13,42 млн до $13,7 млн.

«Основним чинником зростання прибутку агрохолдингу в аналізованому періоді став продаж трьох її дочірніх компаній. Таким чином, за підсумками першого півріччя 2021 року KSG Agro продемонструвала високі показники рентабельності, зростання рівня покриття власним капіталом зобов’язань, прибуткову діяльність та гарний рівень співвідношення між EBITDA та кредитами», – зазначається у висновку РА «Експерт-Рейтинг».

Нагадаємо, що 8 червня 2021 року на засіданні рейтингового комітету РА «Експерт-Рейтинг» було прийнято рішення присвоїти агрохолдингу KSG Agro кредитний рейтинг на рівні uaA+ за національною рейтинговою шкалою. Крім того, холдингу за міжнародною шкалою було присвоєно рейтинг ВВВ (для порівняння: рейтинг України, як країни, знаходиться на рівні В). Компанія з такими рейтингами, в даному випадку KSG Agro, володіє високою кредитоспроможністю порівняно з іншими позичальниками.

Довідково: KSG Agro – один з провідних агрохолдингів України, європейська інноваційна група компаній, яка працює за принципом вертикальної інтеграції. Акції холдингу включені до лістингу Варшавської фондової біржі. KSG Agro входить до складу Європейської Бізнес Асоціації (EBA), а також до Асоціації «Свинарі України». Основною діяльністю холдингу є обробка землі та виробництво сільськогосподарських культур, а також свинокомплекс бізнес, за який відповідає ТОВ «Стронг-Інвест». Починаючи з вересня 2014 року, KSG Аgro реалізує стратегію розвитку, згідно з якою компанія розвиває найбільш перспективні проєкти, в першу чергу свинарство, а також рослинництво.