Уряд підтримав пропозицію передати акції “Донецькоблгазу” управлінню “Нафтогазу”

Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією АРМА та Міністерства енергетики щодо передачі в управління компанії групи НАК “Нафтогаз України” арештованих акцій ПАТ “По газопостачанню та газифікації “Донецькоблгаз”.

Вказане розпорядження уряд прийняв у середу, 15 вересня, йдеться на сайті Кабміну.

Рішення ухвалене з метою усунення ризику збоїв в експлуатації газорозподільних систем у Донецькій області та несвоєчасної ліквідації аварійних ситуацій.

“Це вже другий, критично важливий для забезпечення життєдіяльності цілих регіонів, арештований актив, який уряд за ініціативою АРМА передав в управління державній компанії. Використання при цьому механізму призначення управителя замість тривалої процедури його конкурсного відбору дозволяє насамперед уникнути ризиків переривання у постачанні газу споживачам”, – зазначив т.в.о. Голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) Дмитро Жоравович.

В уряді нагадали, що розпорядження Кабміну прийняте у рамках особливого порядку відбору управителів для стратегічних та соціально важливих активів, що застосовується в особливих випадках і дає змогу найбільш ефективним державним компаніям на законних підставах та у максимально стислі строки налагодити управління об’єктами критичної інфраструктури. Практичне застосування такого механізму стало можливим завдяки нещодавно ухваленому парламентом законопроекту 5309, яким внесено зміни до Спеціального закону про АРМА.