Шмигаль повідомив про підвищення зарплат вчителям і лікарям у наступному році

У проекті держбюджету закладені кошти, щоб у 2022 році мінімальна зарплата лікаря склала 20 тисяч гривень. Також підвищать виплати педагогам.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 15 вересня. Відповідні зміни були закладені у проект держбюджету, схваленого урядом на 2022 рік. Загалом на медицину наступного року виділять понад 197 млрд гривень, що на 34 млрд більше, ніж цього року.

«Таке збільшення видатків дає змогу у 2022 році встановити мінімальну зарплату лікаря на рівні 20 тисяч гривень. Середня зарплата лікаря буде вищою за 22,5 тисячі», – заявив Денис Шмигаль. За словами Прем’єр-міністра, 186 млрд грн Уряд пропонує виділити наступного року на освіту.

«Це на 17 млрд більше, ніж цьогоріч. А це означає підвищення зарплат вчителів, підвищення в 1,5-2,5 раза стипендій для студентів закладів вищої освіти та професійно-технічних установ», - зазначив Глава Уряду.

У 2021 році було заплановано два підвищення зарплат для педагогів. Перше відбулось з 1 січня, коли зарплати збільшились на 20%, а друге почнеться з грудня – +9%.

Таким чином у 2021 році зарплати освітян збільшаться на третину порівняно із 2020 роком.

Як повідомлялось, у створюваний ініціативою Зеленського президентський університет будуть запрошувати найкращих викладачів. Заохочуватимуть їх високими зарплатами – від чотирьох тисяч доларів або євро.

Президентський університет у столиці планують збудувати на ВДНГ за три роки, він займе площу у 16 гектарів та включатиме 11 кампусів.