«Нафтогаз» запропонував свій варіант щодо зниження цін на газ в ЄС

У НАК «Нафтогаз України» розповіли, як можна вчинити, щоб ціна на природний газ у Європейському Союзі знизилася.

За словами глави правління держкомпанії Юрія Вітренка, ціну можна знизити та уникнути дефіциту, якщо пояснити ВАТ «Газпром», що чекають від нього готовності працювати за правилами, розблокувавши доступ до української газотранспортної системи для європейських компаній, які бажають одержувати «блакитне паливо» на кордоні Україна-Росія. Додатковий об’єм газу міг би одразу піти у ЄС.

Як зазначив Вітренко, «Газпром» має створить точки продажу газу європейським компаніям на україно-російському кордоні. Тоді ситуація з дефіцитом вирішилася і моментально знизилися б ціни.

«І тоді буде менше підстав говорити, що «Газпром» використовує газ, як геополітичну зброю», – зазначив посадовець.

Раніше ми писали, що в Європейському Союзі ціна природного газу продовжує встановлювати нові рекорди. Так, на європейській біржі Ice Futures вартість газових ф’ючерсів TTF на жовтень зросла до 79 доларів за мВт або до 964 доларів за 1 тисячу кубометрів. Зазначається, що до 13:08 за Києвом вартість «блакитного палива» становила 915 доларів за 1 тисячу кубометрів.

Також повідомлялося, що дозвіл на запуск в експлуатацію «Північного потоку-2» можуть дати наступного року – і це визнала Росія.