Кабмін передав майже половину акцій Донецькоблгазу в управління Нафтогазу

Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду 15 вересня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У проєкті розпорядження зазначено, що майже 50% акцій Донецькоблгазу, які були арештовані в рамках кримінального провадження, передаються в управління Нафтогазу задля уникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру.

Як повідомлялося, у квітні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) анулювала ліцензію ПАТ "Донецькоблгаз".

Донецькоблгаз із 6 березня 2021 року припинив газопостачання на об'єкти ОКП "Донецьктеплокомуненерго". Компанія заявила, що Донецьктеплокомуненерго залишилось без постачальника через борги перед НАК "Нафтогаз України".

11 березня Олексій Данілов за результатами засідання РНБО заявив, що ПАТ "Донецькоблгаз" може бути повернений до державної сфери управління в разі виявлення порушень.

Згодом СБУ почала розслідування за фактом вчинення посадовими особами ПАТ "Донецькоблгаз" диверсійних дій, які призвели до відключення 58 котелень у районі ООС. За даними СБУ, власниками Донецькоблгазу є іноземні офшорні компанії з ознаками фіктивності, підконтрольні громадянину України, який перебуває на території Російської Федерації.