В Україні стартували електронні аукціони з оренди та продажу земель

AgroPolit.com

В Україні стартували електронні аукціони в системі Prozorro з оренди та продажу земель. Про це на сторінці у Facebook написав міністр аграрної політики Роман Лещенко.

Він зазначив, що вже сьогодні перші лоти запропонують Львівська, Мукачівська, Берегівська міські ради та ціла низка територіальних громад. Відтак земельні торги відбудуться за місяць.

«Запуск електронних аукціонів – ще один очевидний плюс старту земельного ринку. Українці п’ять років, як приватизовують та беруть в оренду в такий спосіб державне й комунальне майно, не маючи змоги робити те ж із землею. При цьому раніше діяв пілотний проект із земельних аукціонів у Prozorro, який показав дуже хороші результати: фінальна ціна лотів у порівнянні зі стартовою збільшувалася більш ніж на 220 %, а рекордна ціна за гектар землі сягала 15 тис. грн», — повідомив міністр.

Він додав, що земельні операції відтепер відбуватимуться не за зачиненими дверима чиновників, а в режимі реального часу. Для недобросовісних учасників Prozorro має також свої «сюрпризи», обманювати її не вдасться.

Основна запорука роботи будь-якого ринку – прозорі і єдині для всіх правила гри. Публічні земельні аукціони – саме той інструмент, що їх гарантує», — підсумував Роман Лещенко.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів ухвалив постанову від 22 вересня 2021 року № 1013, що регламентує проведення електронних аукціонів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними – оренди, суперфіцію, емфітевзису. 

Участь в електронних аукціонах зможе взяти кожен, хто має доступ до Інтернету. Торги відбуватимуться на спеціальній платформі Prozorro. Детальніше читайте за посиланням.